1) FreelanceFrom’da hangi projeler yapılabilir?

Gerçek dünyada yapabileceğiniz her projeyi FreelanceFrom aracılığı ile de yapabilirsiniz. Yetenekli serbest çalışanlar ile profesyonel organizasyonların birleştiği bu platformda büyük veya küçük, bireysel veya ekip bazlı çok çeşitli projelere dahil olabilirsiniz. Bir projeyi hayata geçirmeye karar verdiğinizde FreelanceFrom'da iş yükünüzü üzerinizden almaya hazır, alanında uzman yetenekleri anında keşfedeceksiniz.

2) FreelanceFrom’un diğer sitelerden farkı nedir?

FreelanceFrom'u diğer serbest çalışan iş portallarından ayıran en belirgin özelliği, gizliliğe olan yaklaşımıdır. FreelanceFrom'da diğer sitelerde yapabildiğiniz her işi yapabilir üstelik bir de anonim kalabilisiniz.

Profesyonel anlamda kendinizi geliştirme fırsatları mı arıyorsunuz? Yoksa yalnızca freelance yani serbest çalışmanın dayanılmaz hafifliğini yaşamak niyetinde misiniz ya da söz konusu çalışma biçiminin sunduğu özgürlük hissi midir peşinde olduğunuz tek şey? Serbest çalışma dünyasına atılmak istemenizin altında yatan sebepler ne olursa olsun, bu işi profesyonel anlamda yapabileceğiniz FreelanceFrom platformunda aradıklarınızı fazlasıyla bulacaksınız.

3) Anonim kalmak neden önemli?

Bunun birçok sebebi var. Çalıştığınız şirkette rutine dönen işler sizi yeni uzmanlıklar edinme yoluna götürebilir ya da ek iş olarak serbest çalışan olmayı tercih edebilirsiniz. Ancak çalıştığınız şirket belki sizden tam verim almak adına belki daha spesifik bir sebepten sizin bu işte olmanıza sıcak bakmayabilir. Üstelik tam da bu sebepten yüzlerce belki daha fazla şirket çalışanın, sürekli büyüyen ve firmaların her geçen gün daha fazla bu kaynakları tercih etmeye eğilimli olduğu serbest çalışma dünyasından uzak kalmasına göz yummak istemedik :)

4) Serbest çalışanlar anonim kalarak nasıl iş alıyor?

FreelanceFrom'da kim olduğunuz değil, hangi becerilere sahip olduğunuz önemlidir. Sitemizi kapalı bir pazar olarak düşünmelisiniz. Ancak bir projeye teklif verdiğinizde, organizasyon sahibi/sahipleri bu teklifleri listelelerken anonimliğiniz devre dışı olacaktır. FreelanceFrom'da eğitiminiz, geçmişte yapmış olduğunuz projeler ve yetkinlikleriniz ön planda olacaktır.

5) İş verenler anonim serbest çalışanların hangi bilgilerini görüyor?

Bir projeye teklif verene kadar anonimliğiniz korunur. Dilediğiniz projeyi arayabilir listeleyebilir detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Bir işi almak istediğinizde proje sahibi/sahipleri isminizi, mail adresinizi, geçmiş deneyimlerinizi, fotoğrafınızı görebilir. Bu noktada anonimlik söz konusu olamaz.

6) FreelanceFrom nasıl para kazanır?

FreelanceFrom olarak şuan için siteden maddi gelir sağladığımız bir prosedürümüz yoktur.

7) Nasıl kayıt olabilirim?

Sol üstte görmüş olduğunuz FreelanceFrom logosuna tıklayarak ana sayfaya gidin. Orada bulunan hesap oluştur butonuna tıklayarak açılan sayfada sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girin. Aydınlatma Metni(Açık Rıza Metni) ve Üyelik Sözleşmesini önce okuyup sonra onaylıyorum butonuna basın. Sonra üye olun ve mail adresinize gönderilen aktivasyon bağlantısına tıklayın. Artık aramızdasınız. :) Hemen bir yetkinlik veya organizasyon ekleyerek topluluğumuzdaki rolünüzü belirleyin.

8) Ben bir İşverenim, FreelanceFrom benim için nasıl çalışacak?

Sistemimize kayıt olduktan sonra organizasyon sahibi olarak, alanında uzman serbest çalışanlara ulaşmak, hep aklınızda olan o fikri hayata geçirmek için doğru adrestesiniz. Hemen projenizi oluşturun ve kısa sürede teklif almaya başlayın. Hangi serbest çalışanlarla çalışacağınızı belirleyin ve bırakın gerisini uzman serbest çalışanlarımız halletsin. :)

9) Ben bir serbest çalışanım, FreelanceFrom benim için nasıl çalışacak?

Sistemimizde yetkinliklerinizi tanımladıktan sonra size en uygun projeyi/projeleri seçin. Projelere bir teklif gönderin. İşi kapın ve hemen çalışmaya başlayın.

10) Uyuşmazlık çözüm hizmeti mevcut mu/nedir? Varsa bir işe nasıl anlaşmazlık açabilirim?

Serbest çalışanlar ve organizasyonlar arasındaki güven, uyum, işlerin karşılıklı olarak en iyi şekilde ilerlemesi bizim için çok önemli bir konu. Projemizin bu ilk sürümü için çözüm hizmetimiz bulunmamaktadır. Ancak bunun üzerine çalışıyoruz. Bir sonraki dönüşümüzü bekleyin, kısa süre içinde yeni bir sürümle karşınızda olacağız. :)